Aktualna temperatura: 25.1 °C

Piszą o Grzybowicach

Mieszkanka Grzybowic świętowała setne urodziny.

Data: 2005-02-17
Źródło: Głos Zabrza i Rudy Śląskiej

Mieszkanka Grzybowic świętowała setne urodziny.

Sporym i wyjątkowym przeżyciem w dziejach grzybowskiej parafii był obchodzony w miniony poniedziałek jubileusz setnych urodzin mieszkającej tu Emilii Liszki. Jubilatka osobiście uczestniczyła w mszy świętej sprawowanej w jej intencji przez biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej Gerarda Kusza. Serdeczności, przekazał jej także proboszcz ks. dziekan marian Krojenka oraz wiceprezydent Zabrza - Andrzej Góra.

Główną część urodzinowego przyjęcia zorganizowana została w świetlicy dzielnicowej, gdzie nie mogło oczywiście zabraknąć urodzinowego tortu i symbolicznego toastu. Licznie przybyli członkowie dużej rodziny pani Emilii.

Jubilatka urodziła się 14 lutego 1905 roku w niedalekim Przezchlebiu. Niedługo po śmierci męża w 1970 roku przeprowadziła się do jednej z córek do Grzybowic. Miała w sumie trzy córki, ale jedna już niestety nie żyje oraz troje wnucząt. - Mama jest na tyle sprawna, że wszystkie niezbędne rzeczy wokół siebie jeszcze zrobi. Jedynym jej problemem to jej kłopoty ze słuchem - powiedziała nam Helena Korgel. - Trudno powiedzieć co tak bardzo mamie służy. Może lekkostrawna dieta, która trzyma od 25 lat, odkąd zaczęła mię problemy z wątrobą

(pej)
Artykuł Głosu Zabrza i Rudy Śl.
z dnia 17.02.2005
www.glos.zabrze.pl