Aktualna temperatura: 5.75 °C Jakość powietrza: Szczecinska 28: Zła 86 μg/m3 (344 %)

Aktualności wiecej

Mikołaje na motorach
2010-12-07, Dziennik Zachodni

Trzech motocyklistów z Grzybowic brało udział w akcji mikołajowej akcji rozdawania prezentów dziecią z Domów dziecka. Poniżej przedstawiam przedruk z artykułu Dziennika Zachodniego (http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/687254,mikolaje-na-motorach-rozdali-prezenty-podopiecznym-domow,id,t.html?kategoria=678):


Mikołaje na motorach rozdali prezenty podopiecznym domów dziecka z Zabrza oraz Gliwic
Chociaż w tym roku Moto Mikołaje nie wyjechały na miasto z powodu zaśnieżonych ulic, to i tak śląscy motocykliści postanowili obdarować prezentami najmłodszych. Tegoroczna akcja dla podopiecznych z zabrzańskich oraz gliwickich domów dziecka odbyła się w Teatrze Nowym w Zabrzu. Tam na dzieci czekał prawdziwy Moto Mikołaj. Siedział na swoim motocyklu i rozdawał prezenty.

- Organizujemy akcję już po raz trzeci i muszę przyznać, że cieszy się ona dużym powodzeniem. Dlatego w tym roku z racji tego, że warunki na drogach nie sprzyjają jeżdżeniu na motocyklach, przenieśliśmy naszą akcję do Teatru Nowego. I tu rozdajemy prezenty dla dzieci – mówi Grzegorz Sorychta, inicjator oraz organizator Moto Mikołajów w Zabrzu i Gliwicach


W tym roku prezenty otrzymało ok. 120 podopiecznych z zabrzańskich oraz gliwickich domów dziecka. Mikołajkowe podarunki udało się zorganizować nie tylko dzięki hojności sponsorów, ale przede wszystkim dlatego, że motocykliści to ludzie ciepłego, dobrego i wielkiego serca.


 


Czytaj więcej w dzienniku zachodnim