Aktualna temperatura: 23 °C Jakość powietrza: Szczecinska 28: Zła 86 μg/m3 (344 %)

Aktualności wiecej

2005-09-15, Artykuł Głosu Zabrza i Rudy Śl.rnz dnia 17.02.2005rnwww.glos.zabrze.pl

Sporym i wyjątkowym przeżyciem w dziejach grzybowskiej parafii był obchodzony w miniony poniedziałek jubileusz setnych urodzinmieszkającej tu Emilii Liszki. Jubilatka osobiście uczestniczyła w mszy świętej sprawowanej w jej intencji przezbiskupa pomocniczego diecezji gliwickiej Gerarda Kusza. Serdeczności, przekazał jej także proboszcz ks. dziekan marian Krojenkaoraz wiceprezydent Zabrza - Andrzej Góra.

Główną część urodzinowego przyjęcia zorganizowana została w świetlicy dzielnicowej, gdzie nie mogło oczywiście zabraknąćurodzinowego tortu i symbolicznego toastu. Licznie przybyli członkowie dużej rodziny pani Emilii.

Jubilatka urodziła się 14 lutego 1905 roku w niedalekim Przezchlebiu. Niedługo po śmierci męża w 1970 rokuprzeprowadziła się do jednej z córek do Grzybowic. Miała w sumie trzy córki, ale jedna już niestety nie żyje oraz troje wnucząt.- Mamajest na tyle sprawna, że wszystkie niezbędne rzeczy wokół siebiejeszcze zrobi. Jedynym jej problemem to jej kłopoty ze słuchem- powiedziała nam Helena Korgel. - Trudno powiedzieć co tak bardzo mamie służy. Może lekkostrawna dieta, która trzyma od 25 lat,odkąd zaczęła mię problemy z wątrobą

(pej)
Artykuł Głosu Zabrza i Rudy Śl.
z dnia 17.02.2005