Aktualna temperatura: -0.187 °C

Aktualności wiecej

Miasto przystępuje do urządzania dróg w Grzybowicach.
2019-01-21, ATom, JM
21 stycznia 2019 r. przedstawiciele Rady Dzielnicy Grzybowice, Teresa Walędzik, Adam Tomanek oraz radny Rady Miasta Zabrze, Janusz Bieniek, brali udział w spotkaniu w Miejskim Zarządzie Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu. W rozmowach uczestniczyła Pani dyrektor MZDII, pani Danuta Bochyńska-Podloch oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem, pani Anna Wyleżoł. Tematem spotkania były inwestycje drogowe w Grzybowicach.

Na spotkaniu poruszono następujące tematy:

1) Przystąpienie miasta do urządzania dróg miejskich w Grzybowicach, które aktualnie są gruntowe. Między innymi dotyczy to ulic: Wosia, Czekanowskej, Ducha, Dąbka, Na lesie.
Na chwilę obecną inwestycja jest na etapie wstępnego planowania.

2) Połączenie ul. Wosia z ul. Szczecińską.
Połączenie ma być realizowane przy okazji budowy domów jednorodzinnych na polu pomiędzy
ul. Wosia, a ul. Witosa. Działki pod tę inwestycję już zostały sprzedane inwestorowi.

3) Utworzenie miejsc postojowych na działce przy skrzyżowaniu ul. Badestinusa oraz ul. Złotej. Koszt utworzenia miejsc postojowych został oszacowany na ok. 70 tyś. zł. W tej chwili trwa poszukiwanie środków na tę inwestycję.

4) Rozbudowa miejsc parkingowych dla rowerów na działce przy skrzyżowaniu ul. Badestinusa oraz ul. Złotej. Inwestycja zostanie zrealizowana wiosną bieżącego roku.

5) Przejście dla pieszych przez ul. Witosa z ul. Traktorzystów. Niestety na chwilę obecną przejścia w tym miejscu nie można utworzyć, ponieważ przejście musi być z chodnika na chodnik, a po drugiej stronie ul. Witosa chodnika nie ma i aktualnie nie można go zbudować, ponieważ biegnie tam rów melioracyjny.

6) Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Hallera z ul. Szczecińską. Takie przejście powinno zostać wymalowane jeszcze w tym roku.

7) Rozszerzenie zakazu parkowania na północnej stronie ul. Badestinusa na odcinku od ul. Witosa do ul. Hallera.

8) Odśnieżanie chodników przez miasto. Aktualizacja miejsc, gdzie za odśnieżanie odpowiada miasto zgodnie z obowiązującymi przepisami.

9) Rekultywacja terenów zielonych na tzw. „bagrach”.

10) Zmiana trasy autobusów. Linie nr: 15, 83, oraz 617 będą jeździć dodatkowo przez przystanek Witosa/Hallera oraz przez ul. Handlową z pominięciem przystanku Bumar. Zmiana czeka na akceptację przez Zarząd Transportu Metropolitarnego (dawnej KZK GOP).

11) Kontrola zapadniętych studzienek przy ul. Hallera oraz ich naprawa.

12) Chodnika od wzdłuż ulicy Witosa na odcinku od ul. Handlowej w stronę Gliwic do granicy miasta.